ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Хоризонт Турново загуби на тестот со Кожуф

Хоризонт Турново денес одира контролен натпревар со Кожуф од Гевгелија, кој го загуби со 2:1.

Второлигашот прв го отвори резултатот на натпреварот, а на полувреме се замина со 1:0. Во вториот дел турновци започнаа да играт подобро и преку Дарко Петров дојдоа до 1:1. Сепак Кожуф со нов гол го врати водството и ги постави конечите 2:1.

Третолигашот иако загуби на тестот, одигра одличен натпревар, особено во вториот дел од истиот.

Во сабота Турново ќе одигра контролен натпревар со радовишка Плачковица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!