ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Хет-трик на Наумов, „петарда“ од Брегалница за Росоман

Фудбалерите на Брегалница без апсолутно никаков проблем дојдоа до убедлива победа од 1-4 (0-3) на гостувањето против Росоман во 18. коло од Втората лига – Исток.

Триумфот беше најавен уште во првите 15 минути од средбата по фуриозниот почеток на избраниците на Марјан Секуловски. Најпрво Кристијан Ацковски во 9. минута донесе водство од 0-1, а потоа капитенот Ристе Наумов со два гола во 12. минута и во 14. минута зголеми на 0-3.

Се понатаму на натпреварот беше само рутина. Мирно, тактички сигурно, „сините“ ја одржуваа предноста. Домашните со голот на Бојан Малинов во 65. минута намалија на 1-3, но веќе во 72. минута Ристе Наумов со хет-трик зголеми на 1-4.

За да се заокружи со „петарда“ во мрежата на Росоман се погрижи Михаил Маневски со погодокот во 89. минута од средбата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!