ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Хаос на мечот меѓу Братсво 07 и Дојранско Езеро: Едни фудбалери на терен други во записник, домашната екипа најави жалба (ФОТО)

Вчера се одигра првенствениот натпревар меѓу Братство 07 и Дојранско Езеро во рамки на 23. коло од Третата лига – Југ кој заврши 1:1.

Во официјалниот записник од натпреварот е заведено дека после изршена идентификација која била побара од страна на домашната екипа кај гостинската екипа било констатирано дека на местото на двајца фудбалери играле други играчи, за што Братство 07 најавува и жалба која најверојатно ќе биде прифатена со што натпреварот службено ќе го добие. Во таков случај Братство 07 ќе се доближи значително до лидерот Локомотива која до крајот од првенството ќе нема право на кикс.

Забелешката на делегатот од официјалниот записник:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!