ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Хакан Лимани го напушти Гостивар

Капитенот на второлигашот Гостивар, Хакан Лимани се реши да го напушти клубот и кариерата да ја продолжи во нова средина.

25-годишникот после десет години реши да го напушти Гостивар, а во својата кариера има настапи и за Вардар Форино.

За сега веќе поранешниот капитен на Гостивар интерес има од екипите од Косово, како и од македонските прволигаши.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!