Европски ФудбалФудбал

Гвардиола повеќе не му верува на Стерлинг

Англискиот шампион не е убеден дека Стерлинг може да придонесе доволно во иднина, па неговиот нов, долгорочен договор е под знак прашалник.

Сегашниот истекува во 2023 година, има доволно време за да се подобри ситуацијата, но Сити размислува следното лето да ги разгледа понудите што пристигнуваат на нивната адреса за трансфер на англискиот репрезентативец.

Наводно, Гвардиола верува дека во моментов има подобри играчи на неговата позиција.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!