Европски ФудбалФудбал

Гвардиола го продава Стерлинг за да го купи Кејн или Грилиш

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола одлучи да го продаде Рахим Стерлинг за да има пари за Хари Кејн или Џек Грилиш, пишуваат островските медиуми.

Се проценува дека Сити бара 120 милиони евра за Стерлинг.

На Сити му треба еден напаѓач, бидејќи Серхио Агуеро го напушти клубот на крајот на сезоната.

Рахим Стерлинг е во Сити од 2015 година. Минатата сезона, тој одигра 49 натпревари во сите натпреварувања – постигна 14 гола и имаше 12 асистенции.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!