ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Грујоски патува во Кратово, скопската пресметка за Ставрев

Викендот на програмата се натпреварите од 16. коло од Првата македонска фудбалска лига, кое ќе биде отворено в сабота со дуелот во Кратово меѓу Силекс и лидерот Струга Трим Љум, а ќе се затвори в недела со останатите четири натпревари.

Познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на сите пет прволигашки натпревари.

  • Делегирани судии 16. коло ПМФЛ:

Скопје – Академија Пандев, Јован Качевски (Струга)
Силекс – Струга Трим Љум, Александар Грујоски (Кичево)
Шкендија – Тиквеш, Марјан Стојановски (Кичево)
Работнички – Македонија ЃП, Александар Ставрев (Скопје)
Победа – Шкупи, Игор Иванов (Велес)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!