ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Грујоски ќе им суди на Брегалница и Ренова, Качевски ќе им суди на Шкупи и Тиквеш

По завршувањето на репрезентативната пауза викендот ќе продолжат возбудувањата од Првата македонска фудбалска лига со натпреварите од 25. коло.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Познати и судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 25. коло кое се отвара в сабота со дуелот меѓу Работнички и Струга Трим Лум, а ќе се комплетира в недела со останатите натпревари кои стартуваат во 15:00 часот.

Работнички – Струга Трим Лум, Александар Ставрев (Скопје)
Шкупи – Тиквеш, Јован Качевски (Струга)
Академија Пандев – Скопје, Игор Иванов (Велес)
Шкендија – Борец, Дејан Младеновски (Скопје)
Македонија ЃП – Пелистер, Марјан Стојановски (Кичево)
Брегалница – Ренова, Александар Грујоски (Кичево)

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!