ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Грујоски ја доби пресметката на Чаир, Пилешков патува во Струмица

Делегирани судиите за 23. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Шкупи – Работнички, Александар Грујоски (Кичево)
Академија Пандев – Струга Трим Лум, Димитар Пилешков (Штип)
Шкендија – Тиквеш, Игор Стојчевски (Скопје)
Македонија ЃП – Скопје, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Брегалница – Борец, Александар Ставрев (Скопје)
Ренова – Пелистер, Крумислав Ѓоргиев (Штип)

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!