ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Грујоски го доби дербито меѓу Пелистер и Гостивар, Дејаноски ќе им суди на Тетекс и Караорман

В сабота се играат натпреварите од 4. коло од Втората македонска фудбалска лига. Сите натпревари ќе започнат во 16:00 часот, а веќе се познати и судиите кои ќе ја делат правдата на сите осум натпревари.

  • Делегирани судии 4. коло ВМФЛ:

Пелистер – Гостивар, Александар Грујоски (Кичево)
Воска Спорт – Беса, Доне Ристовски (Гевгелија)
Слога Виница – Каменица Саса, Бењамин Ќерими (Скопје)
Беласица – Локомотива Пехчево, Владимир Ѓорѓиевски (Битола)
Тетекс – Караорман, Марјан Дејаноски (Кичево)
Вардар – Борец, Пларент Салихи (Тетово)
Кожуф – Детонит Плачковица, Стојанче Стојанов (Штип)
Арсими – Охрид Лихнидос, Александар Василевски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!