ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Гоцевски ќе го суди дербито меѓу Вардар и Шкендија, Ставрев на СЦ „Пандев“

Поради репрезентативната пауза и стартот на квалификациите на Светското првенство, пет натпревари ќе бидат одиграни во сабота, а само еден во недела.

Големото дерби меѓу Вардар и Шкендија ќе се игра на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, а Гоцевски Марјан ќе биде главен судија на натпреварот. Негови помошници ќе бидат Станковски Ѓорѓи и Ангеловски Кире.

Беласица – Работнички
главен судија: Стојановски Марјан помошници: Лика Куштрим и Цветаноски Давор

Академија Пандев – Струга Трим Лум
главен судија: Ставрев Александар помошници: Костадинов Дејан и Петрески Гоце

Ренова – Македонија Ѓорче Петров
главен судија: Качевски Јован помошници: Мацевски Ацо и Бакрачески Разме

Силекс – Шкупи
главен судија: Стојчевски Игор помошници: Неделкоски Дејан и Василевски Даниел

Недела
Борец – Пелистер
главен судија: Ѓоргиев Крумислав помошници: Караколев Никола и Џонов Кристијан

Сите натпревари ќе започнат во 15:00 часот.

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ПРВАТА ЛИГА ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!