Европски ФудбалФудбал

Готово е: Барселона му ја одреди цената на Пјаниќ

Миралем Пјаниќ неочекувано заборави како изгледа да биде стартер откако пристигна во Барселона бидејќи наместо стартер, тој стана набљудувач од клупата.

„Дон Балон“ тврди дека Пјаниќ е повторно поврзан со Баерн, кој го посакуваше репрезентативецот на БиХ додека беше играч на Рома, а се споменува и наводно пристигнување во Милан.

Баварците се еден од најдобрите европски клубови, додека „росонерите“ се вратија во Лигата на шампионите по долгогодишно отсуство и сакаат повторно да бидат конкурентни во елитното натпреварување.

Наведено е дека Пјаниќ е на продажба, а Барселона ќе го понуди за 30 милиони евра. Каталонците би ја прифатиле таа понуда без да размислуваат премногу, но тешко е да се поверува дека некој ќе ги понуди бараните пари, особено по слабата сезона на 31-годишниот фудбалер.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!