Европски ФудбалФудбал

Готово: Арнаутовиќ ја продолжува својата кариера во Италија

Австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ кариерата ќе ја продолжи во Болоња.

Според италијанските медиуми, Арнаутовиќ ги договорил условите со клубот, па се чека само официјална потврда.

Фудбалерот со српско потекло треба да потпише тригодишен договор со Болоња, а неговата плата би била 2.700.000 милиони евра годишно.

Арнаутовиќ беше голема желба на Синиша Михајловиќ, а желбата на српскиот стручњак се оствари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!