ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Гостивар се засили со младинскиот репрезентативен голман Ангелковски

Младинскиот репрезентативен голман Александар Ангелковски е најново засилување за второлигашот Гостивар.

19-годишниот талентиран голман доаѓа од редовите на прволигашот Ренова.

Гостивар го задржа костурот на тимот и истиот е дополнително засилен, а во следните денови се очекуваат уште неколку засилувања за новата сезона од Втората лига – Запад.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!