ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Гостивар се засили со Лазар Пеев

Второлигаш Гостивар го претстави Лазар Пеев како најново засилување за пролетниот дел од Втората лига – Запад.

Пеев во Гостивар доаѓа од редовите на Силекс, а има настапувано и за Работнички, Локомотива, Тиквеш, Борец, Кожуф и Тетекс.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!