ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Гостивар ја продолжи соработката со пет фудбалери

Второлигашот Гостивар информираше дека постигнал договор за продолжување на соработката со пет фудбалери за новата сезона од Втората лига – Запад.

Артан Велиу, Валтрин Каили, Генц Гаши, Лавдрим Скендери и Ардит Зеќири ја продолжија соработката со клубот за следната сезона.

Бирол Топчиу е новиот кормилар на Гостивар за новата сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!