ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Гостивар го претстави Палоши како најново засилување

Гостивар пред два дена претстави пет нови засилувања, а вечерва овој второлигаш го претстави и 18-годишниот Кадри Палоши кој доаѓа од редовите на шампионот Шкендија како најново засилување.

Гостивар претходно се засили со Бујар Илази, Селими Члирим, Али Асани, Агон Елмази, Имран Фетаи, а клубот ја продолжи соработката и со Артан Велиу, Валтрин Каили, Генц Гаши, Лавдрим Скендери и Ардит Зеќири.

Нов кормилар на Гостивар во новата сезона ќе биде Бирол Топчиу.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!