ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ѓорѓиевски ќе им суди на Лирија и Иднина, Лаброски на Демир Хисар и Новаци

Делегирани судиите за 1. коло од новата сезона во Третата македонска фудбалска лига – Југозапад. Денес со почеток од 16:00 часот, ќе започнат шестте натпревари.

  • Делегирани судии 1. коло ТМФЛ – Југозапад:

Демир Хисар – Новаци, Ѓорѓи Лаброски (Струга)
Лирија – Иднина Боровец, Владимир Ѓорѓиевски (Битола)
Преспа – Велмеј, Анѓеле Спироски (Струга)
Кораб – Јанг Тим, Димитар Левески (Охрид)
Влазними – Кравари, Мишо Ѓорѓиески (Охрид)
Сатеска – Македонија Враништа, Дарко Котевски (Битола)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!