ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ѓорѓиевски го доби дербито на колото, Левески ќе им суди на Победа и Караорман

Утре се играат натпреварите од вонредното 9. коло од Третата македонска фудбалска лига. Познати се судиите кои ќе ја делат правдата на сите мечеви.

Делегирани судии 9. коло ТМФЛ – Југозапад:

Победа Ивањевци – Караорман, Димитар Левески (Охрид)
Кравари – Сатеска, Ѓорѓи Лаброски (Струга)
Црно Буки – Стрела, Енис Зекмановски (Ресен)
Македонија Враништа – Новаци, Мишо Ѓорѓиевски (Охрид)
Влазними – Октиси, Анѓеле Спироски (Струга)
Демир Хисар – Преспа, Илија Груевски (Битола)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!