ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ѓоргиев патува во Кочани, Јовановски ќе им суди на Вардарски и Малеш

Делегирани судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 3. коло од Третата македонска фудбалска лига – Исток. Сите шест натпревари ќе бидат одиграни в недела со почеток од 15:00 часот.

  • Делегирани судии 3. коло ТМФЛ – Исток:

Овче Поле – Брегалница Делчево, Драган Јаневски (Кочани)
Рудар – Академија Чешиново-Облешево, Спире Арсов (Кочани)
Карбинци – Спартмани, Здравко Костовски (Штип)
Осогово – Дојранско Езеро, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Вардарски – Малеш, Јордан Јовановски (Гевгелија)
Тиверија – Победа Валандово, Иван Танев (Гевгелија)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!