ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ѓоргиев на центарот во Струга, Иванов на Чаир

Делегирани судиите за последното 33. коло од Првата македонска фудбалска лига кое се игра в недела со почеток од 17:00 часот.

Revolution Development е софтверска компанија aпосветена на развој на врвни решенија за бизниси

Работнички – Пелистер, Александар Грујоски (Кичево)
Борец – Ренова, Марјан Младеновски (Скопје)
Скопје – Брегалица, Фуркан Идризи (Тетово)
Тиквеш – Македонија ЃП, Александар Ставрев (Скопје)
Струга Трим Лум – Шкендија, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Шкупи – Академија Пандев, Игор Иванов (Велес)

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!