ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Ѓоргиев ќе им суди на Кораби и Вардар, Иванов на Кадино и Силекс

Денес беа делегирни судиите за првото коло од новата сезона на Втората лига – Запад. В среда со пет натпревари и официјално ќе биде означен стартот на новата сезона.

Делегирани судии за 1. коло од ВМФЛ – Запад:

Кадино – Силекс, Игор Иванов (Велес)
Охрид – Беса, Марјан Дејаноски (Кичево)
Тетекс – Велешта, Благојче Ралевски (Битола)
Гостивар – Воска Спорт, Александар Урошевиќ (Тетово)
Кораби – Вардар, Крумислав Ѓоргиев (Штип)

Натпреварите од 1. коло од Втора лига – Запад се играат в среда со почеток од 16:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!