ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ѓорѓиески патува во Враништа, Крстевски ќе им суди на Караорман и Сатеска

Познати судиите за 19. коло од Третата фудбалска лига – Југозапад. Сите натпревари ќе се одиграат в недела со почеток од 16:00 часот.

Македонија Враништа – Демир Хисар, Мишо Ѓорѓиески (Охрид)
Црно Буки – Преспа, Садик Таири (Струга)
Победа Ивањевци – Новаци, Љупчо Богдановски (Битола)
Караорман – Сатеска, Александар Крстевски (Битола)

ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!