ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ѓорѓиески ќе им суди на Новаци и Лирија, Спироски на Влазними и Македонија Враништа

Познати судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 18. коло од Третата фудбалска лига – Југозапад. Колото ќе биде отворено во сабота со дуелот во Новаци, а ќе биде комплетирано во недела. Сите натпревари ќе започнат во 15:30 часот.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Делегирани судии 18. коло ТМФЛ – Југозапад:

Новаци – Лирија Грнчари, Мишо Ѓорѓиески (Охрид)
Преспа – Кравари, Горан Танчевски (Битола)
Демир Хисар – Црно Буки, Садик Таири (Струга)
Влазними – Македонија Враништа, Анѓеле Спироски (Струга)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!