ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ѓорѓиески ќе им суди на Кравари и Караорман, Спироски на Влазними и Новаци

Познати судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 23. коло од Третата македонска фубалска лига – Југозапад.

Revolution Development е софтверска компанија aпосветена на развој на врвни решенија за бизниси

Колото ќе биде отворено со дуелот меѓу Влазними и Новаци в сабота, а останатите натпревари ќе се одиграат в недела со почеток од 17:00 часот.

Влазними – Новаци, Анѓеле Спироски (Струга)
Црно Буки – Сатеска, Ѓорѓи Лаброски (Струга)
Кравари – Караорман, Мишо Ѓорѓиески (Охрид)
Победа Ивањевци – Лирија, Димитар Левески (Охрид)

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!