ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Ѓорѓиески го доби дуелот во Кратово, Стојчевски ќе им суди на Воска и Вардар

В сабота се играат натпреварите од 25. коло од Втората фудбалска лига – Запад. Познати и судиите кои ќе ја делат правдата на сите натпревари кои ќе стартуваат во 17:00 часот.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Беса – Велешта, Ндерим Тефику (Куманово)
Охрид – Кадино, Ивана Пројковска (Скопје)
Кораби – Гостивар, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Силекс – Тетекс, Мишо Ѓорѓиески (Охрид)
Воска Спорт – Вардар, Игор Стојчевски (Скопје)

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!