ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ѓорѓиески го доби дербито во Враништа, Спироски ќе им суди на Демир Хисар и Победа Ивањевци

Делегирани судиите за 16. коло од Третата фудбалска лига – Југозапад. Колото ќе биде отворено во Новаци в сабота со почеток од 15:00 часот, а ќе биде комплетирано в недела со останатите натпревари кои ќе започнат во 15:30 часот.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Новаци – Сатеска, Ѓорѓи Лаброски (Струга)
Преспа – Лирија, Дарко Котевски (Битола)
Демир Хисар – Победа Ивањевци, Анѓеле Спироски (Струга)
Влазними – Кравари, Енис Зекмановски (Ресен)
Македонија Враништа – Црно Буки, Мишо Ѓорѓиески (Охрид)

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!