ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Ѓоре Јовановски е нов тренер на Кожуф

Нов тренер на второлигашот Кожуф од Гевгелија е поранешниот македонски селектор Ѓоре Јовановски.

Еден од најтрофејните тренери во Македонија го превзема второлигашот од Гевгелија и ќе го води води во единствената Втора македонска фудбалска лига.

Во својата кариера Јовановски беше на клупата на Вардар, Работнички, Металург, Беласица, Шкендија, Милано, а сега седнува на тренерското столче на Кожуф.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!