ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Горан Томовски ја продолжи соработката со Академија Пандев

Горан Томовски го продолжи договорот со струмичкиот прволигаш Академија Пандев на плус две години. 23-годишниот играч за врска одлучи да ја прифати понудата на раководството на клубот за продолжување на актуелниот договор кој истекуваше на лето за уште две години.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

„Ние сме посебно среќни што дете од младинската школа кое е со нас уште од првиот ден од формирањето на клубот израсна во фудбалер кој е еден од носителите на сениорскиот тим“, велат од Академија Пандев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!