ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Голманот Симоновски се раздели со Охрид

Голманот Никола Симоновски се раздели со второлигашот Охрид и кариерата ќе ја продолжи во нов клуб.

Во моментот 28-годишникот е слободен, а во својата кариера покрај за Охрид има настапувано за Струга Трим Лум, Новаци и Младост Царев Двор.

Охрид на голманската позиција веќе го ангажираше младиот Дамјан Серафимов кој доаѓа на позајмица од Македонија Ѓорче Петров.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!