ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Голманот Силјановски ја напушти Беласица

Голманот Дејан Силјановски и Беласица спогодбено се разделија дознава Спортска Мрежа. 26-годишниот Силјановски во Струмица пристигна од второлигашот Каменица Саса и одигра една полусезона, по што дојде до разделба.

Силјановски ќе бара нов клуб, а во својата кариера покрај Беласица и Каменица Саса има настапувано за Љубоен, Тетекс, Македонија Ѓорче Петров и Локомотива.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!