ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Голманот Исени повеќе не е член на Ренова

21-годишниот голман Аријан Исени повеќе не е член на Ренова, соопштија од клубот од Џепчиште на социјалните мрежи.

Младиот голман не беше во прв план, бидејќи прв голман во клубот е Хадис Велии, па Исени ќе ја продолжи својата кариера во нова средина во потрага по поголема минутажа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!