ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Големото дерби во Неготино ќе го суди Таневски, Лазов ќе им суди на Слога и Превалец

Текстот го спонзорираше Revolution Development

Делегирани судиите за 11. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југ. Сите шест натпревари се играат в недела со почеток од 13:00 часот.

  • Делегирани судии 11. коло ТМФЛ – Југ:

Обршани – Бучин, Влатко Илиоски (Прилеп)
Питу Гули – Канатларци, Филип Јованоски (Прилеп)
Росоман – Младост, Роберт Црвенов (Велес)
Слога – Превалец, Миле Лазов (Неготино)
Локомотива – Марена, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Вардар Неготино – Големо Коњари, Атанас Таневски (Кавадарци)

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!