ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Големо Коњари на контролка против Обршани

Големо Коњари за утре закажана контролен натпревар против Обршани, кој ќе се одигра на фудбалскиот терен во Големо Коњари со почеток од 15:00 часот.

Екипата на Големо Коњари предводена од Тони Наумовски во подготовките не знае за пораз, додека пак голгетерот Зоран Мирчески постигна фантастични 12 погодоци.

Стартот на новата сезона во Третата лига – Југ за сега е далеку од почеток, а три екипи веќе го известиле раководството на ТМФЛ – Југ дека се подготвени за старт на новат сезона, додека пак за следните денови како што дознава Спортска Мрежа уште неколку екипи треба да одлучат дали ќе се натпреваруваат во новата сезона. Можност за старт на новата сезона има и со шест екипи, но за таков старт најпрво ќе треба да одлучи раководството на ТМФЛ – Југ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!