Европски ФудбалФудбал

ГОЛЕМ трансфер: Пеп ја сака ѕвездата на Барселона!

Менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола договара голема зделка со Барселона.

Барселона е во голема финансиска криза и мора да продава, а се чини дека еден од играчите од кој тренерот Роналд Куман сака да се ослободи е Антоан Гризман.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Манчестер Сити е заинтересиран за услугите на францускиот напаѓач и лесно може да се случи Пеп Гвардиола да му помогне на својот поранешен клуб со доведување на овој играч.

Ќе видиме, но овој трансфер изгледа прилично реален.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!