Европски ФудбалФудбал

Герет Бејл би можел да направи изненадувачки потег за да продолжи со кариерата

Постојат многу шпекулации за иднината на Герет Бејл, а сега обложувалниците се вклучени во сè, предвидувајќи прилично изненадувачки потег.

Бејл се уште е член на Реал Мадрид, а минатата сезона ја помина на позајмица во Тотенхем. Се појавија информации дека тој ќе ја заврши кариерата, но подоцна беше објавено дека тоа нема да се случи.

Се чини дека Велшанецот сепак ќе остане во клупскиот фудбал, а обложувалниците како негов следен клуб му даваат најголеми шанси на Кардиф Сити, клуб од неговиот роден град.

На второто место е Тотенхем, клуб за кој Бејл би играл по трет пат. Потоа во обложувалниците следи Интер Мајами, американскиот клуб на легендарниот Дејвид Бекам, кој се натпреварува во МЛС.

Заминувањето во Кина е најмалку веројатно, а Бејл воопшто нема шанси да остане во Реал.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!