ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Генерација 2012-2013 на Тиквеш на силен меѓународен турнир во Луксембург

Фудбалерите на Тиквеш од генерација 2012-2013 во период од 9 до 12 септември ќе учествуваат на силен меѓународен турнир што ќе се одржи во Луксембург.

Младите надежи на Тиквеш ќе бидат во група А каде ќе се соочат со нивните врсници на Борусија Менхенгладбах (Германија), Мец (Франција) и Аугсбург (Германија).

Првиот меч Тиквеш го игра против Мец од Франција.

Во продолежние распоредот и групите од турнирот што ќе се одржи во Луксембург.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!