ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ГАЛЕРИЈА: Третолигашот Новаци убедливо поразен од албанскиот второлигаш Орику

Амбициозниот третолигаш Новаци денес на „Билјанини Извори“ во Охрид одигра пријателски натпревар со албанскиот второлигаш Орику.

ФОТО: Спортска Мрежа

Новаци кој во новата сезона од Трета лига – Југозапад цели кон освојување на врвот од табелата и преку баражот пласман во Втора лига, денес беше поразен со убедливи 0:4 од албанскиот второлигаш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!