ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

ГАЛЕРИЈА: Пелистер го освои Меморијалниот турнир „Вуко Каров“, Победа втора, Тиквеш трет

Денес се одигра 22-риот Меморијален турнир „Вуко Каров“ на Градскиот стадион во Кавадарци.

Истиот го освои второлигашот Пелистер од Битола, прволигашот Победа заврши на второто место, а пак прволигашот Тиквеш беше трет.

Најдобар голман беше Даниел Котевски од Победа, а пак за најдобар играч беше прогласен Ристе Темелков од Тиквеш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!