ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ГАЛЕРИЈА: Градскиот стадион во Берово подготвен за дербито меѓу Малеш и Дојранско Езеро

Утре се играат натпреварите од 2. коло на Третата фудбалска лига – Исток. Фокусот ќе биде насочен кон Берово каде се игра големото дерби меѓу Малеш и Дојранско Езеро.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Домаќинот денес го подготви терен во Берово за големото дерби и ги повика навивачите да дојдат на Градскиот стадион и да го поддржат Малеш во дербито кое се игра утре со почеток во 15:00 часот.

Во првото коло Малеш одигра „нула“ против Чешиново 2015 на домашен терен, а пак Дојранско Езеро одмараше откако Тиверија се откажа од натпреварување во ТМФЛ – Исток со што се враќа стариот распоред на натпреварување.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!