ФудбалФутсал

Футсал: Македонија поразена со 3:0 од Франција до 23 на втората контролна средба

Футсал репрезентацијата на Македонија беше поразена со 3:0 од селекцијата на Франција до 23 години во вториот контролен натпревар одигран помеѓу овие две селекции. 

Во спортскиот центар „Борис Трајковски” противникот сосема заслужно успеа да оствари нова победа над нашите фудбалери. 

Првиот дуел одигран помеѓу овие две селекции заврши 5:3 во корист на Франција.

ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Првиот погодок на средбата го постигна Нама Траоре во 18. минута. Во 24. минута нов погодок во нашата мрежа.  Мелание Анатоле погоди за предност на Франција од 2:0.

Конечните 3:0 ги постави Бетгха Хаус во 32. минута од мечот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!