Европски ФудбалЕУРО 2020Фудбал

ФУДБАЛСКИОТ СВЕТ СЛАВИ: Фантастични вести од Копенхаген за Кристијан Ериксен

Прекрасна вест доаѓа од Копенхаген каде денес Кристијан Ериксен конечно беше пуштен од болница.

По успешната операција, Ериксен беше ослободен од болницата и му беше дозволено да ги посети своите соиграчи од данската репрезентација на денешниот тренинг.

Успешно помина операцијата, а на Ериксен му беше ставен дефибрилатор, кој ќе го следи неговото чукање на срцето во иднина, а останува да видиме дали повторно ќе може да игра професионален фудбал.

Она што е важно во моментот е дека операцијата била успешна и дека Ериксен сега е надвор од животна опасност.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!