Европски ФудбалФудбал

Фудбалерите на Борац започнаа со подготовки, договорени два квалитетни теста

Фудбалерите на Борац од Бања Лука ги започнаа подготовките за следната сезона.

Ова лето Борац официјално го засилија Милан Вужуровиќ и Никола Четковиќ, а се очекуваат уште играчи, додека во следната сезона шампионот на БиХ нема да смета на македонскиот интернационалец Бобан Георгиев и Елвис Механовиќ, објави клубот.

Борац на припреми ќе оди воc Блед на 18 јуни, а засега се закажани два пријателски натпревари, на 22 јуни против Нефчи, и седум дена подоцна против Олимпија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!