ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТОГАЛЕРИЈА: Штипските „сини“ со „фалангата“ ја прославија титулата и влезот во ПМФЛ!

Брегалница со денешната убедлива победа од 5:0 над Тиквеш уште еднаш потврди дека нејзиното место е во Прва лига.

Пред натпреварот беше подигнат пехарот, а после натпреварот фудбалерите на Брегалница ја прославија титулата и влезот во Прва лига со својата најверна „фаланга“.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!