ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Ренова стартуваше со главната фаза од подготовките во Охрид

Екипата на Ренова од денес во Охрид ќе ја одработи главната фаза од зимските подготовките, а ќе бидат одиграни и неколку контролни натпревари.

„Гипсарите“ веќе го одработија првиот тренинг во Охрид, а во недела ќе биде одигран и вториот контролен натпревар со екипата на српска Јагодина. Во првиот тест-меч избраниците на Ќатип Османи со 4:0 беа далеку подобри од второлигашот Дрита од Боговиње.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!