ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ОФИЦИЈАЛНО: Васоски нов тренер на Академија Пандев – се запозна со условите за работа на комплексот „Пандев“

Александар Васоски кој до завчера го водеше скопски Вардар од денеска и официјално стана тренер на ,,пандевци”. Според информациите на Дрнка.МК, тој сениорската екипа на Академија Пандев ќе ја предводи до крајот на оваа и следната првенствена сезона. Васоски минатата сезона во услови на корона криза со Вардар успеа да ја освои Шампионската титула и да покаже добри резултати во есенската полуетапа.

ФОТОГРАФИЈА: Дрнка.МК

Целата ексклузивна фотогалерија можете да ја погледнете на Дрнка.МК.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!