ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТОГАЛЕРИЈА: Голема прослава во Тетово, Шкендија ја слави титулата во ПМФЛ!

Денес заврши 29. издание на Првата фудбалска лига на Македонија. Шкендија е нов шампион во ПМФЛ, а пласман во новоформираната Конференциска лига на Европа во првата квалификациска рудна обезбедија Шкупи и Струга Трим Лум. Уште еден наш претставник ќе има во Конференциската лига на Европа, а тоа ќе биде победникот од финалето во Купот меѓу Академија Пандев и Силекс.

Фотогалерија од прославата за шампионската титула на Шкендија во Тетово:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!