ФудбалФудбал - Останато

ФОТО: Ѕвездата на Пандев вратена на плоштадот во Струмица

Плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица од денеска повторно го краси ѕвездата на нашата фудбалска легенда Горан Пандев.

На местото каде што беше украдена во ноември 2018 година, е поставена нова ѕвезда на мермерна плоча.

Ѕвездата на Пандев беше поставена во 2010 година како симбол на освоената титула Европски и Светски шампион со италијанскиот гигант „Интер“, година во која е реконструиран и струмичкиот плоштад.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!