ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Второлигашот Слога 1934 Виница промовираше СЕДУМ нови засилувања – целта е Прва лига!

Второлигашот Слога 1934 Виница, кој во пролетната полусезона од Втората лига – Исток ќе ја продолжи борбата за историски пласман во Првата македонска фудбалска лига, денес промовираше дури седум нови засилувања.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Во Виница беа промовирани Андреј Симевски, Божидар Митревски, Александар Трајчевски, Кристијан Јордановски, Илија Шуманов, Филип Горгиевски и Благој Коцев.

Симевски во Виница доаѓа од второлигашот Осогово од Кочани, додека пак Митревски доаѓа од редовите на кратовски Силекс во пакет со Трајчевски. Во Виница Јордановски доаѓа од редовите тетовски Тетекс, Шуманов во Слога 1934 пристига од кочанскo Осогово заедно со Коцев, а пак Горгиевски од радовишка Плачковица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!