ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Второлигашот Кораби промовираше шест нови засилувања

Второлигашот Кораби од Дебар за пролетните предизвици од Втората лига – Запад промовираше шест нови засилувања.

Нови имиња во Кораби се Еркан Шаип, Аљтрим Јакупи, Христијан Крклински, Атдхе Кадрију, Рејјан Абази и Газменд Али.

Шаип во Дебар доаѓа од второлигашот Братство Житоше, а овој 22-годишник има настапувано и за Фортуна, Вардар Форино, Маџари Солидарност, Илиден, Скопје, Металург и Шкупи од каде и потекнува.

19-годишниот Јакупи потекнува од школата на Шкендија, а во Кораби доаѓа од Тетекс.

Крклински има 25 години и во Дебар пристигна од редовите на Слога 1934 од Виница, а претходно има настапувано за Црно Буки, радовишка Плачковица, Осогово, Скопје, Пелистер, Новаци и Кравари.

17-годишниот Кадрију кој потекнува од Милано од Куманово, доаѓа од редовите на Македонија Ѓорче Петров, а беше дел и од младинските погони на Шкендија.

Абази кој има 19 години претходно беше дел од прволигашките Работнички и Шкупи. 18-годишниот Али беше дел од младинските категории на Шкупи, а претходно дел и од Албарса.

Пролетната полусезона стартува веќе утре, а Кораби ќе гостува во Тетово кај Тетекс.

СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / ПОВЕЌЕ ГОСТИ ВО ВАШИОТ РЕСТОРАН

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!